Elektriautod

Kas see Alfa Romeo Giulia GT ongi kõige ilusam elektriauto?

Fotod: Totem Automobili

Rubriiki toetab

Klassikalistest sportautodest elektriauto tegemise projekte oleme viimaste aastate jooksul näinud hulganisti. Seda nii Jaguari ja Aston Martini enda poolt, kui ka näiteks modifitseeritud Fiat 124.

Nüüd on nimekirja lisandunud 1970ndate Alfa Romeo Giulia GT baasil ehitatud GT Electric. Valmistajaks on Itaalia start-up ettevõtte Totem Automobili.

On üsna selge, et kui alustada 1970ndate Alfa Romeo Giulia GT-st on lõpptulemuseks üks väga nägus masin. Totem Automobili on saanud tööga ka väga kenasti hakkama, säilitades originaalse Alfa disaini, lisades kübeke modernsust.

Auto on valmistatud pühendusega 1965. aasta Alfa Romeo Giulia GTA-le, kuid kuna originaal GTA-d on niivõrd hinnalised, pole Totem hakanud neid lõhkuma. Baasiks on võetud palju levinumad ja taskukohasemad Alfa Romeo GT Junior mudelid.

Et valmistada üks GT Electric, kulub kokku 6000 tundi tööd. Vastavalt kliendi soovile saab kõik kerepaneelid valmistada täielikult süsinikkiust ning modernsema välimusega tuled on muidugi LEDid.

Kuna auto mass olenevalt süsinikkiu kogusest on kas 1410 kg või 1270 kg, on see ka väga kerge elektriautode maailmas. Jõuallikaks on elektrimootor, mis toodab 518 hj ja 980 Nm.

Tänu vähesele massile, on ka kiirendus muidugi vastav. GT Electric spurdib sajani 3,4 sekundiga. Sõiduulatus on kuni 360 km, eeldades muidugi, et eelpool mainitud kiirendust igal võimalusel ei testi.

Ülejäänud ehitus on samuti väga põhjalikult ette võetud. Veermik on suuresti muudetud, kuhu on nt lisatud Bilstein vedrustus. Algsest autost on järgi umbes 10%.

Interjöör on sarnaselt välimusega hoidnud orignaalset Alfa Romeo stiili, kuid lisatud on hulganisti kvaliteeti ja modernsust. Näiteks on istmed süsinikkiust. Interjööri viimistlemisel tehakse iga kliendiga tihedalt koostööd ja valikud on lõputud.

Hinnad pole veel Totem Automobili poolt avaldatud, kuid võib üsna kindel olla, et summa saab olema kuuekohaline arv. Seniks võib autot piltidelt lihtsalt imetleda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.