Elektriautod

Lexuse esimene elektriauto saabub Eestisse järgmisel aastal

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 nüüd kohal!
Vaata www.peugeot.ee

Lexus UX-i disaini ja funktsionaalsusega UX 300e on varustatud äsja väljatöötatud 10-aastase (või kuni 1 miljon km) garantiiga liitium-ioon akuga, õhkjahutussüsteemiga ja kompaktse uue käigukastiga.

UX 300e elektriline jõuülekanne sisaldab 204 hj esirattaid vedavat elektrimootorit, saavutades tippkiiruse 160 km/h ja 0–100 km 7,5 sekundiga.

“Esimese täiselektrilise Lexuse loomine tugineb brändi kogemustel, mis on saadud akusüsteemide, jõujuhtimisseadmete ja elektrimootorite aastatepikkusest ehitamisest. 2005. aastast alates on loodud juba üle 1,7 miljoni Lexuse hübriidsõiduki ning kogu selle ajaloolise kogemuse võtab kokku värske UX 300e,” lausus Lexus Balticu juht Raigo Kaseorg.

Sõiduulatus üle 300 km

UX 300e insenerimeeskond töötas koostöös Takumi meistritega välja hulga uusi tehnoloogiaid, mis on mõeldud spetsiaalselt täiselektrilise sõiduki jaoks.

UX 300e toiteallikaks on hiljuti välja töötatud 54,3 kW/h suure mahutavusega aku, mis võimaldab NEDC-tsüklis sõiduulatust 400 km (WLTP-tsüklis üle 300 km).

UX 300e jaoks loodud akuelementidega õhkjahutussüsteem on ohutum ja kergem kui vesijahutusega süsteemid. Aku sees ringleva jahutatud õhuga saab aku stabiilse jõudluse isegi suure kiiruse ja korduva kiire laadimise ajal. Töötades käsikäes salongi kliimaseadmega, suurendab süsteem auto jõudlust, aku vastupidavust ja laadimist.

Kuigi elektriautod on juba oma loomult vaiksed, on UX 300e-le lisatud täiendav heliisolatsioon, et summutada tuule või kivide tekitatud välismüra.

Takumi meistrite kätetöö

Elektrilise Lexus UX 300e sõidukid valmivad Kyushu tehases Jaapanis, kus tootmist jälgivad kuulsad Takumi meistrid. Selline aunimetus antakse ekspertidele, kes on omandanud vähemalt 60 000 tundi kogemust – 8 tundi päevas, 250 päeva aastas 30 aasta jooksul.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.