Elektriautod

Polestar 5 elektrisedaan teeb debüütsõidu Goodwood Festival of Speedil

Foto: Polestar

Rubriiki toetab

Rootsi elektriautode tootja sportsedaan Polestar 5 prototüüp astub ülesse 23. juunil Goodwood Fetstival of Speed autoüritusel. Kuigi välimus on siiani veel peidetud, loodab Polestar autoentusiastidest pungil publiku poolt positiivset reaktsiooni.

Paar aastat tagasi avaldatud Polestari Precept kontseptautost inspireeritud elektriline sedaan on esimene Polestari mudel, mis on täielikult arendatud Suurbritannias. Samuti kinnitab Rootsi ettevõte, et elektrisedaan pole arendatud mõne Volvo auto baasil, vaid on arendatud puhtalt Polestari jaoks.

Hoolimata kamuflaažist, saab juba esimese pildi järgi öelda, et erilisemad detailid, mida kontseptautodel tihtipeale leidub, on Polestar 5 prototüübil kadunud. Näiteks eriti suured veljed, küljepeeglite asemel olevad kaamerad ja tagurpidi avanevad tagauksed (suicide doors) on Precept kontseptauto pärandist kadunud.

Polestar 5 avaldatakse täielikult selle aasta lõpus. Turule jõudes võtab elektrisedaan sihikule Audi e-tron GT ja ka Mercedes-Benz EQS’i.

Koos elektrisedaaniga astub Goodwood Festival of Speedil ülesse ka hiljuti avaldatud sportlik Polestar 2 BST Edition 270.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.