Polestar Synergy näitab, milline võiks olla nende elektriline hüperauto

Fotod: Polestar

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Rootsi elektriautotootja avaldas Müncheni autonäitusel oma värskeima ideeauto, mis sündis disainikonkursi käigus, kuhu laekus üle 600 töö. Ulmeline lõppversioon valmis kolme töö ühendamisel: kaks välisdisaini ja üks interjööri kategoorias. Auto valmimine võttis aega umbes pool aastat.

Välisdisain on inspireeritud loodusest, täpsemalt vasarhaist, ning samuti ka vastupidavusest ja tehniliste uuenduste võimalustest. Mõlemad välimusega tegelenud disainerid olid pärit Pariisist.

Interjööri loojaks on Hiinast pärit disainer. Kabiini kujustamisel on lähtutud võidusõiduautodest, kus kitsas kokpitis asub üks keskel olev iste. Hävituslennukit meenutav katus ja esiklaas avaneb ette ja üles.

Elektrilise kontseptauto tehnilisi andmeid pole muidugi avaldatud, sest olgem ausad, selline auto tootmisse ei jõua, seega pole numbrid just kõige tähtsamad.

Koos Synergy ideeauto avaldamisega kinnitas Polestar koostööd väikeste mudelautode tootjaga Mattel, täpsemalt nende Hot Wheelsi seeriaga. Synergy viiakse mitmele Hot Wheelsi üritusele ning kuigi just see mudel ei pruugi jõuda Hot Wheelsi väikeste mudelite valikusse, kavatseb Polestar edaspidi viia disainikonkursside tulemused fännideni ka miniatuursete mudelautodena.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.