Hea nipp

Kas telefon tohib autos kogu aeg laadimisjuhtme küljes olla?

Rubriiki toetab

Paljud inimesed ühendavad autosse istudes telefoni laadijaga ning lasevad sel juhtme otsas seista seni, kuni sihtkohta pärale jõutakse. Ükskõik, kas sõit kestab 8 minutit või 8 tundi. Paljud arvavad, et see on telefonile kahjulik. Kuidas tegelikult on?

Tegelikkus on, et tänapäevaseid telefone säärane pikaajaline laadimine ära ei riku. Peamine põhjus, miks autos telefoni pidev laadimine seda ei riku, on seotud nõrkade autolaadijatega, mis ei suuda telefoni kuigi lihtsasti kahjustada.

Aku tervist võib hakata laadimine mõjutama väga ekstreemsetel tingimustel, kui keegi näiteks hoiab juhet küljes 24 h ööpäevas ja nii terve aasta jooksul.

Tegelik probleem on kuumuses

Kuigi autos telefoni laadimine sellele ohtu ei kujuta, on suvisel ajal hoopis üks teine oht, mida ei teadvustata – liigne kuumus.

Kui telefon on näiteks esiklaasi küljes hoidikus ja päike paistab pikalt peale, võib see hakata telefoni tervisele halvasti mõjuma. Eriti kui telefon kasutab ka rohkelt energiat näiteks kaardirakenduse jooksutamiseks ja muusika edastamiseks samaaegselt.

Selle vältimiseks tuleks osta selline telefonihoidik, mille saab kinnitada auto ventilatsiooniavade külge, et sealt tulev õhk pidevalt telefoni jahutaks, vältides sellega ka ülekuumenemisohtu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.