Hea nipp

Valmista auto nende nippide abil kevadeks ette

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kuigi ilmataat ei taha kuidagi külmadel ja talvistel ilmadel minna lasta, kevad tulemata ei jää. Sellega seoses on mõistlik ka oma raudhobu üle vaadata ja uueks hooajaks ette valmistada. Jagame mõned nipid, mis seda teha aitavad.

Tee autole suurpuhastus

Alustada võiks sellest, et talvine sopp autolt maha pesta ja teha seda ühe korraliku suuremat sorti puhastusega. Suurpuhastusel tasub veega üle käia ka sellised kohad, kuhu see talvisel ajal sattuda ei pruukinud – näiteks rattakoopad.

Samuti näeb korraliku autopesuga ära, kas talvel on tekkinud värvi- ja roostekahju, mille parandamisega tegeleda tasuks.

Soojade ilmadega koguneb autole rohkem pigiplekke ja mustust, mis asfaltkattelt lenduvad ja sellepärast on hea mõte autokere kaitsta lisaks näiteks vahatamisega.

Vaheta rehvid ja kojamehed

Kindlasti tuleks ette võtta ka rehvivahetus ja klõbivesad naelad või lamellid suverehvide vastu vahetada. Teatavasti on Eestis kehtestatud ajalised piirangud, millal ühe või teise rehviga sõita võib, seega tasuks need üle vaadata.

Ka võivad talviste külmade ja jää toimel kahjustunud olla autoklaasi kojamehed, mille asendamist uutega tasuks kaaluda. Siit saad lugeda, mis sümptomite puhul seda kindlasti tegema peaks.

Kontrolli vedelike taset

Paha ei teeks ka kapoti alla kiigata ja erinevate vedelike taset kontrollida. Näiteks jahutusvedeliku paagil on tavaliselt peal näidikud, mille järgi normtaset näha saab. Ka õli kogusele võiks pilgu peale heita, sellest kuidas seda teha, oleme Geeniuses ka varem kirjutanud.

Samuti tasuks välja vahetada talvine klaasipesuvedelik suvise vastu, kuna see aitab paremini soojal perioodil klaasi külge jäävate putukate vastu võidelda.

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.