Kaubikud

Rivian avalikustas oma 760-hobujõulise elektrikastika, millel on eriti suur sõiduulatus

Mõned päevad tagasi vihjatud Rivian R1T kastikas on nüüd avalikustatud ja teada on nii tehnilised andmed kui ka välimus.

Kõiki nelja ratast viivad edasi eraldi elektrimootorid, mis tagab ühelt poolt tohutu võimsuse ja pöördemomendi, aga teisalt võimaldab ka rasketes oludes jõudu ülitäpselt jagada, et haardumine oleks parim.

Auto peaks müüki jõudma paari aasta jooksul ning esimese hooga pakutakse 180 kWh ja 135 kWh suurusega akusid. Esimene neist võimaldab 640 ja teine 480 kilomeetrist sõiduulatust. Kuus kuud hiljem tuleb ka 370 kilomeetrise läbisõiduga versioon.

Rulalaua-nimeline platvorm võimaldab akud, mootorid ning enamiku veermikuosasid paigutada ratastega samale tasemel või madalamale. Tulemuseks on väga palju ruumi reisijatele ja asjadele ning loomulikult madal raskuskese.

Sõiduk kiirendab 0-96 km/h 3 sekundiga ja tippkiiruseks on 200 kilomeetrit tunnis. Auto kaalub 2,6 tonni ning suudab vedada 4990 kilost haagist.

Kapoti alla mahub 330 liitri jagu asju, auto keskel asuvasse tunnelisse veel 350 ning kasti põhja all peitub samuti 200-liitrine panipaik.

Rivianil on võimalik kasutada 3 taseme isejuhtimist ning selleks on küljes nii kaamerad kui ka erinevad radarid ja muud seadmed (LIDAR, ultraheli, GPS).

Hinnad algavad ameerikas 55 000 euro juurest (koos maksusoodustustega) ning esimesed autod peaks teedele jõudma 2020. aastal.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.