Linnamaasturid

Uus Porsche Cayenne tippmudel: 680 hobujõudu ja 3,7 liitrit kütust sajale

Rubriiki toetab

Linnamaasturite võimsuse võidujooks on täies purjes. Seeriatootmises autode puhul on esimene jätkuvalt 717-hobujõuline Jeep Grand Cherokee Trackhawk, mida hetkel ka Eestis müügisalongis näha saab.

Kui seni oli teisel kohal Lamborghini Urus 650 hobujõuga, siis nüüd on võidujooksus kerkinud hõbemedalile uus Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid ja selle kupeelikum kaksikvend. Valem lihtne – Turbo S mootor, mida toetab elekter.

V8 bensiinimootor genereerib koos elektriga 900 Nm pöördemomenti, mis viib auto 0-100 km/h 3,8 sekundiga ja tippkiiruseks on 295 km/h. 0-200 km/h tuleb 13,2 sekundiga.

Elektrimootor asub V8 ja Tiptronic S käigukasti vahel ning saab E-Power režiimis kiirendada kuni 135 km/h vaid elektri abil.

Reaalne kütusekulu ootab proovisõite

Kuna tegemist on pistikhübriidiga, siis on ainult elektrimootoriga võimalik sõita kuni 40 km. Keskmiseks kütusekuluks on paberite järgi 3,7-3,9 liitrit 100 km kohta. Selline ulmeline number ilmselt reaalselt kellegi auto ekraanile ei ilmu ning tegemist on hübriidtehnoloogia mõõtmiskurioosumiga.

Loomulikult tulevad tippmudelid rikkaliku varustusega, mille hulka kuulub ka näiteks võimalus rakenduse abil eemalt auto salongijahutust ja muidu funktsioone juhtida.

Hinnad on juba ka Eestis teada

E-Hybrid versioonid said ka tavalisemad Cayenne Coupe mudelid ning hübriidiga on saadaval nüüd 3-liitrine V6 ja tavaline Turbo versioon.

Kõige võimsamad Cayenne ja Cayenne Coupe Turbo S E-Hybrid maksavad vastavalt 173 400 eurot ja 177 120 eurot.

Cayenne E-Hybrid hinnad algavad 91 800 euro juurest ja sama sõiduki kupeelik versioon 96 120 eurost.

Käimasoleva kampaaniaga kaasneb tasuta laadimisjaam

Porsche e-hybrid mudelite ostmisel on hetkel käimas kampaania, mis sisaldab tasuta kodust laadimisjaama (väärtus 5000 eurot). Hind sisaldab energiavõimekuse kontrolli, laadimisjaama ning posti ja laadija paigaldust Porsche partneri poolt.

Pakkumine ei sisalda erilahenduste puhul kaasnevaid lisakulusid ning kampaania kehtib kuni 10.oktoober sõlmitud lepingutele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.