777 Hypercar on 7 miljonit eurot maksev mänguasi ringrajale

Fotod: 777 Motors

Puhtalt ringrajale mõeldud super- või hüperautod on viimasel ajal aina kasvav trend, mille väikesest turuosast on oma tükk ka Eesti enda Kalana nimelisel sõidukil. Järjekordne uus sarnane auto on Itaaliast pärit 777 Hypercar ja vähemalt paberi peal on tegemist millegi väga metsikuga.

Inspiratsiooniks on ilmselgelt Le Mans’i varasemad LMP1 või praegused LMH ja LMDh autod, kuhu ulatuvad ka auto juured. Nimelt on masina jõuallikaks 4,5-liitringi Gibsoni vabalthingav V-8, mida kasutas ka eelmine aasta Alpine’i tehasemeeskonna auto A480, mis näiteks võitis WEC hooaja Monza 6-tunni sõidu.

Kuna aga 777 Hypercar ei pea ühegi tülika reegli või regulatsiooni pärast muretsema, on ka mootori võimsus täielikult valla lastud. 9000 pöörde juures toodab see 800 hj, kusjuures ilma ühegi hübriidajami abita. Viimasest otsustati loobuda, et hoida auto mass võimalikult minimaalsena.

Auto kerekonstruktsioon ja selle aerodünaamika on tehtud koostöös Itaalia ettevõttega Dallara, kes on aastakümneid ehitanud nii Le Mans’i prototüüpide keresid kui ka Indycari ja F1 autosid. Näiteks Haasi F1 meeskond kasutab Dallara poolt valmistatud autot alates 2015. aastast.

Tänu Itaalia ettevõte pikale kogemusele, on auto kaal ja selle aerodünaamiline surujõud viidud ekstreemsustesse. Nimelt kaalub kogu auto vaid 900 kg ja tippkiirusel, mis on 370 km/h, suudab auto tekitada 2100 kg surujõudu, enam kui kaks korda auto enda kaalust.

Lisaks on 777 Hypercari lisatud ka palju uut elektroonikat. Nimelt on auto interjööris 7 ekraani, mis kõik näitavad sõiduki telemeetriaandmeid. Koostöös tehisintellektisüsteemiga saab juht jälgida auto enda andmeid võrdluses sisestatud optimaalsete näitajatega, et võimalikult kiiresti õppida ja aru saada, mis rajaosadel on juht parimast tempost allpool.

Sellele lisaks pakub 777 Hypercar kõikidele auto soetajatele ka tipptasemel liikuva simulaatori kogemust, kus on identne iste ja rool nagu ka autos, et võimalikult sarnase kogemuse saaks. Reeglina on sarnane simulaatori kogemus reserveeritud tipptasemel F1, Indycar või Le Mans’i prototüüp sõitjatele.

Itaaliast pärit ringrajaautot toodetakse kokku vaid seitse ning need püsivad koguaeg Monza ringrajal, kus 777 Motors ka ise pesitseb. Autotootja korraldab Monza ringrajal eraldi päevi, kus omanikud saavad autodega sõita – teiste ringradade külastamise kohta pole hetkel midagi mainitud.

Kui selline vägagi piiratud auto kasutamine tundub just see, mis puudu on, siis viimane halb uudis on see, et 777 Hypercar maksab seitse miljonit eurot. Esimesed autod peaksid klientideni jõudma 2025. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.