Uudis

BMW 1. seeria M135i tuleb nelikveoline ja kaotab 2 silindrit

BMW avaldas rohkem detaile oma tulevastest 1. seeria luukpärast ja sportlikust M135i variandist.

See, et BMW 1. seeria saabuv uus põlvkond tuleb esiveoline, pole enam uudis, kuna see oli kindel juba mitu kuud tagasi. Nüüd, kui Münchenist pärit autotootja on täpsemalt avaldanud tulevase luukpära plaanid, teame ühtteist uut ka sportliku M135i kohta.

Esiveoline BMW luukpära võib olla margi fännidele tõeline pühaduseteotus, kuid arvestades sõiduki klientuuri ja nende soove, on see BMW juhtkonna jaoks äriliselt õige otsus.

Peamisteks põhjusteks on muidugi praktilisus ja rohkem siseruumi. Sellest hoolimata kinnitab BMW, et luukpära sõiduomadused ja dünaamilisus on neile siiani väga tähtis.

Disaini osas on uus 1. seeria täielikult muutunud. Proportsioonidest on kadunud pikk kapott, kuna mootorid ei paikne enam pikuti. Seega meenutab uue mudeli siluett rohkem traditsioonilisemat luukpära.

Viimase aja eriti tuline teema BMW esivõre ehk “neerud”, on siiski hoitud pigem tagasihoidlikuma suurusega. Küll suuremad, kui eelmisel generatsioonil, aga liialt nina krimpsutama vast ei pane.

Jõudes sportliku M135i juurde, on otsustanud, et pelgalt esiveost ei piisa. Seepärast on antud mudel varustatud xDrive nelikveoga. Kui eelmise põlvkonna M135i ja M140i tagaveo kadumine oli raske kaotus, siis kõige raskem löök võib hoopis olla mootor.

Kadunud on 3-liitrine rida kuus mootor, mis enam ei mahu tulevase 1. seeria põlvkonna kapoti alla. See on asendatud uue 2-liitrise, nelja silindrilise turbomootoriga. Sellega kaasneb ka võimsuse langus 340 hobujõult 305 peale.

Väiksema võimsusega kaasneb muidugi ka pisut aeglasem kiirendus. Kuigi eelmise põlvkonna tagaveolise M140i variandiga on kiirendus uuel autol nobedam, ei suuda see edestada vanemat nelikveolist varianti.

M140i xDrive nelikveoga varustatud vanem luukpära kiirendas sajani 4,4 sekundiga. Väiksema võimsusega uus mudel teeb sama 4,8 sekundiga.

Kas nelikveoline, neljasilindrilise turbomootoriga BMW M135i luukpära on samm liiga kaugele? Seda peaks ennekõike hindama auto sõiduomaduste poolest.

Uus BMW 1. seeria jõuab müügile tänasest ja esimesed autot peaksid klientideni toimetatud olema tänavu septembris.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.