Uudis

Ikooniline Lancia Delta Integrale tuleb tagasi, aga 300 000 euro eest

Sarnaselt ülikallite modernses võtmes restaureeritud Singer Porschedega hakkab Automobili Amos tootma Lancia ikoonilist Delta Integralet.

Itaaliast pärit Automobili Amos alustab Delta Futurista tootmist, mis meenutab tänapäeva ekstreemset versiooni kunagisest Lancia sportautost. Enamus autokerest on alumiiniumist ja nii esi- kui ka tagaotsas on kasutatud ka süsinikkiust paneele. Kokku kaalub auto 90 kg vähem, kui originaal Delta.

Interjöör on mõnusalt nostalgiline mõndade modernsete muudatustega. Lihtsate joonte ja kandiliste nuppudega armatuurlaua kõrval on uued Recaro istmed ja näiteks ka nuppudega rool, mida kindlasti vanemas Lancias ei leia.

Mootori osas palju detaile hetkel veel jagatud pole, kuna Automobili Amose tegevjuht Eugenio Amos tahab rääkida vaid nostalgiast ja emotsioonist ning seda numbritega mõõta ei saa.

Automobili Amose eesmärk on Lanciad mitmekümne aastasele tasemele tagasi tuua, kui Lancia sportautod konkureerisid autospordi tipus.

Kuid tänapäeva ekslusiivsed muutunud restomod sõidukid tulevad suure hinnasildiga ja Delta Futurista pole erandiks. Automobilista Amose andmetel hakkab moderne Delta Integrale sportauto maksma vähemalt 300 000 eurot.

Rohkem detaile on oodata nädala lõpus, kui ametlik debüüt toimub Baselis. Loodame siis ka midagi tehniliste andmete kohta teada. Seniks aga vaata galeriid Delta Futuristast ja vaata ka tiiser videot.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.