Uudis

Ka Lamborghini sihib Le Mans’i kestuvssõidu tippklassi uue LMDh võidusõiduautoga

Pilt: Lamborghini

Lamborghini kinnitas, et 2024. aasta hooajal kavatsevad nad osaleda kestvussõitude seeriates WEC ja IMSA oma uue LMDh klassi võidusõiduautoga. Saabuv hübriidajamiga ringrajaauto saab osaleda Daytona ja Le Mans’i 24-tunnistes ning Sebringi 12-tunnises võidusõidus.

Kõlakad Lamborghinist ja nende uuest sportautode LMDh tippklassi ringrajaautost on üleval olnud juba mõnda aega. VW grupi katuse alt on oma sama klassi võidusõiduprogrammid kinnitanud juba Porsche ja Audi, millest viimane on küll viimasel äärmiselt vaikne olnud.

LMDh klass (Le Mans Daytona hybrid) on tippklass kestvussõitudes, mis alustab 2023. aastal ja lubab autotootjatel osa võtta nii maailma meistrivõistlustest WEC kui ka Põhja-Ameerika kohalikus, kuid väga kõrge tasemega IMSA võidusõidusarjas.

Oma pressiteates mainib Lamborghini LMDh klassi kui laiendust oma kliendipõhisele võidusõiduprogrammile. Siiani on autotootja autospordi osakond Squadra Corse tootnud Huracan superautost Super Trofeo ja GT3 klassi ringrajaautosid.

See võib muidugi tähendada, et Lamborghini tehasemeeskonda LMDh klassis me näha ei pruugi, pigem leitakse kliendina partnermeeskond, kellega tehakse tihedalt koostööd. Samuti pole hetkel teada, kas ja kui palju on sarnasusi juba testimisel oleva Porsche LMDh autoga, mis saabub juba 2023. aastal.

Kuna LMDh klassis peab hübriidajami sisepõlemismootori osa baseeruma tootmises oleval jõuallikal, on võimalus Lamborghinil kasutada oma vabalthingavaid V-12 või V-10 mootoreid. Porsche kasutab näiteks kahe turboga V-8’t, mis on samuti kasutusel Itaalia autotootja Uruse linnamaasturis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.