Uudis

Kõige ohtlikuma liiklussõlme “auhind” läks kolmandat aastat järjest Tartusse

Avariid Lõunakeskuse juures.

Riia ring Tartus on olnud viimased kolm aastat Eesti kõige liiklusohtlikum ristmik. Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt on aasta jooksul juhtunud Riia ringil 127 liiklusõnnetust, mille kogukahju on 190 tuhat eurot.

“Vaatamata eriolukorrale ja sellega kaasnenud liiklussageduse üldisele vähenemisele Eestis, ei ole Riia ringil juhtunud õnnetuste arv vähenenud. Tänavu märtsis toimus seal 13 liikluskindlustusjuhtumit, mida on sama palju kui mullu,” ütles LKF-i kahjuennetuse valdkonna juht Ülli Reimets.

63% tagant otsasõidud

Möödunud aastal olid Riia ringi liiklusõnnetustest 63 protsenti tagant otsasõidud ning viiendik oli kokkupõrkeid ristuval teel liiklejaga ehk teisisõnu eirati teise sõiduki eesõigust.

“Nii tagant otsasõitude kui eesõiguse eiramise suur osakaal viitab sellele, et ristmikul on probleeme läbilaskevõimega. Eesti ristmikel keskmiselt oli mullu tagant otsasõite 47 protsenti, kokkupõrked ristuval teel liiklejaga 17 protsenti ja õnnetusi reastumisel 16 protsenti,”selgitas Reimets.

Järgmised poodiumikohad Tallinnas

Alates 2019. aastast on üle 120 liiklusõnnetuse aastas toimunud veel Tammsaare tee – Rahumäe tee – Tondi ristmikul, kahjusummaga 180 tuhat eurot. Õnnetusterohked ristmikud olid ka Delta Plaza liiklussõlm, Tammsaare tee – Sõpruse puiestee ristmik, Ülemiste ja Sikupilli liiklussõlm, Kristiine ja Endla – Luise – Tehnika ristmik ning Akadeemia ja Viru ring.

Linnadevälistest ristmikest on õnnetusterohkeim Jüri ring 75 juhtumiga aastas.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.