Uudis

Martin Rump: esimene eestlane Euroopa Le Mans’i sarja poodiumil ja seekord päriselt!

Foto: Facebook, Martin Rump Racing

Eelviimane Euroopa Le Mans’i sarja (ELMS) etapp toimus kuulsal Spa de Francorchamps’ ringrajal. Neljatunnine sõit oli põnevaim, mis see hooaeg toimunud, rohke actioniga igas klassis esimest kuni viimase ringini välja.

Martin Rump koos Absolute Racing #18 Porsche 911 RSR’i kaassõitjatega Andrew Haryanto ja Alessio Picarielloga on see hooaeg mitmeid kordi olnud peaaegu poodiumil, kuid esikolmikus pole siiski veel finišeeritud. Seekord läks teisiti.

Sõitu alustas Andrew Haryanto, nagu siiani igal ELMS’i etapil on kombeks olnud. Esimese poole tunniga suutis Andrew tõusta kuuendalt stardipositsioonilit neljandaks ning kui LMGTE klassi liider #57 Kessel Racing Ferrari 488 GTE tegi spinni, tõusis eestlase meeskonnakaaslane juba kolmandaks.

25 minutit hiljem suutis essel Racingu Ferrari siiski Absolute Racing Porschest mööduda ning Haryanto langes neljandaks. Läks paarteist minutit mööda ja juba oli kimbutamas järgmine Ferrari #66 JMW Motorsport meeskonna värvides.

Haryanto võitles neljanda koha pärast paarkümmend minutit, kuid siiski pidi ta lõpuks tunnistama Giacomo Petrobelli paremust. #66 Ferrari suutis edestada Porschet ning Absolute Racing #18 auto langes viiendale kohale kui sõidetud oli paar minutit vähem, kui poolteist tundi.

Foto: Facebook, Absolute Racing

Seejärel sättis end #18 Porsche 911 RSR rooli Alessio Picariello. Rajale naases belglane oma klassi arvestuses 6ndal kohal ning õigepea hakkas ta ka oma kohta usinasti parandama.

Picariello ja Rumpi abil tõusti kolm kohta

Järgneva ühe tunni ja 15 minuti sees polnud Absolute Racing Porschel õnneks ühtegi negatiivset juhtumit. Püsivalt kiirete aegadega jõudis Picariello poodiumile lähemale ning belglane suutis oma koduriigi rajal püstitada ka oma klassi Porschede seas kiiruselt teise ringiaja. Temast kiirem Porsche 911 RSR oli vaid väga pika kogemusega Porsche tehasesõitja Richard Lietz #93 Proton Competition autos.

Eestlane Martin Rump võttis #18 Absolute Racing auto juhtimiskohustused üle viimasena kui sõita oli veel üks tund ja 15 minutit. Enamus oma sõidust oligi Martin kolmandal kohal, kus ta suutis kuni lõpuni püsida.

Rump edestas #66 Aston Martin Vantage’i roolis olnud Marco Sørenseni neljandal kohal vaid 4,993 sekundiga, olles samuti LMGTE klassis kõrgemail kohal lõpetanud Porsche 911 RSR auto.

See tähendab, et Spa de Francorchampsi rajal sai Absolute Racing meeskond esimest korda nautida poodiumil tähistamist. Oli selge, et #18 Porsche oli hea tempoga ning poodiumi koht oli mitmeid kordi sõidu ajal kas juba käes või vähemalt löögiulatuses.

Foto: Facebook, Absolute Racing

Martin Rump, Adrew Haryanto ja Alessio Picariello on ELMS’is varem ametlikult kolmanda koha saavutanud tänavusel Monza etapil. Kahjuks ei saanud juhid siis poodiumil šampanja pritsimist nautida, kuna sõit lõpetati neljandana ja kolmas koht saavutati alles hiljem, kui klassi võitnud auto sai disklahvi.

Hooaja viimane ELMS’i etapp toimub Portugalis Portimão ringrajal ja jällegi sõidetakse neli tundi. Pärast väga head tulemust Martin Rumpi ja terve Absolute Racing meeskonna poolt loodame järjekordset poodiumi kohta. Sõitu saab vaadata otseülekandes ELMS’i ametlikul YouTube’i kanalil.

Vaata tervet Spa de Francorchampsi sõitu allolevast videost. Seda soovitame tõesti teha, kuna põnevamat ELMS’i sõitu see hooaeg ei meenugi. Tihedat rebimist leidus igas klassis kõigi 4h jooksul näidates, kui põnevad võivad pikad, mitme klassiga kestvussõidud olla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.