Uudis

Maserati hülgab diiselmootorid ja toob mõne aasta pärast turule täiesti uued mudelid

Maserati Alfieri prototüüp, mida näidati juba 2014. aastal. Tootmisesse peaks uute andmete kohaselt jõudma see auto hiljemalt aastaks 2022. Foto: Scanpix: Scott Olson/Getty Images/AFP

Maserati plaanib 2022. aastaks toota kuus uut või muudetud mudelit. Uuenenud mudelivaliku eesotsas saab olema oodatud Alfieri sportauto, millest on loomulikult olemas ka täiesti elektriline versioon.

Kuigi täpset müügile jõudmise kuupäeva pole veel teada, kinnitas firmajuht Timothy Kuniskis, et saadaval hakkavad olema nii kupee kui ka kabriolettversioonid, vahendab Autoexpress. Samuti saavad ostjad valida kolme Ferrari poolt arendatud kolme erineva jõusüsteemi vahel – sealhulgas ka täielikult elektriline versioon, mis kiirendab 0-100 km/h umbes kahe sekundiga.

Maserati juht Kuniskis avaldas veel plaanid teisest linnamaasturist, mis peaks mudelivalikus praeguse Maserati Levante maasturi alla jääma. Uus linnamaastur saaks Kuniskise sõnul konkurendiks näiteks Porsche Macanile. Saadaval hakkab olema küll laaditav hübriidmudel, kuid täiselektrilist versiooni hetkel plaanis pole. Küll aga tuleb ka uuest linnamaasturist suurema võimsusega Trofeo mudel, sarnaselt praegu saadaval olevale Levantele.

Mudelivalikust kaovad diiselmootorid ning need asendatakse “Maserati Blue’ga” – see on elektriline allkaubamärk, mis algselt peaks nelja mudelit hõlmama. See peaks lubama Maseratil keskenduda näiteks Tesla ja Porschega konkureerimisele uute tipptasemel elektriakul sõitvate mudelitega. Kõikide tulevaste mudelite jõuülekanded on Ferrari poolt arendatud – kaasaarvatud elektriliste sõidukite omad.

Maserati Blue hakkab endas hõlmama hübriid, laaditavat hübriid ja täiselektrilist Alfieri versiooni, täiesti uut Quattroporte luksussedaani ja järgmise generatsiooni Levante linnamaasturit. Iga mudeli elektriline versioon saab olema kolme elektrimootoriga ja nelikveoline. Maserati sõnul pakuvad nad “pikka sõiduulatust” ja “kiireid laadimisaegu”, kuigi täpseid andmeid pole avaldatud.

Alates 2011. aastast on Maserati läbimüük tõusnud 700 protsenti. Uute mudelitega plaanib Maserati oma läbimüüki 2022. aastaks kahekordistada – 100 000 autoni aastas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.