Milline auto osta, kui tahad Eesti riiki toetada? Viis autot, mille pealt kõige rohkem erisoodustust maksma hakata tuleb

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Järgmisest aastast hakkab kehtima uus kord ametiautode erisoodustusmaksu maksmisel, kus tasu hakatakse arvestama kilovati pealt. Väike ratastel punn ei maksa suurt midagi, aga 1103 kW võimsusega Bugatti Chiron näiteks? Sa ei taha teada.

Või tahad? Otsisime välja viis maailma kõige võimsamat seeriatootmises olevat autot ning arvutasime Autogeeniuse kalkulaatorit kasutades välja, kui palju sa peaksid riigile makse maksma, kui otsustaksid oma firma nimele sellise soetada.

Tegemist pole ametliku võimsusedetabeliga vaid pigem populaarteadusliku eksperimendiga kuna jätsime kõrvale erinevad elektri- ja hübriidmootoriga autod. Nende puhul võib tehnilises passis olev kilovattide arv olla teine, kui ametlikes andmetes toodud võimsus. Samuti ei pannud me sisse kõiki Koenigseggi erinevaid mudeleid.

Arvestame, et autod ei ole vanemad kui viis aastat.

5. Ferrari 812 Superfast, 588 kW

Selle, 2017. aasta kõige võimsama bensiinimootoriga Ferrari pealt tuleks tasuda 764 eurot kuus ehk 594 eurot rohkem kui vana süsteemi järgi.

4. Dodge Challenger SRT Demon, 626 kW

Challengeri kõige hullumeelsem, kiirendusradadele mõeldud aga tänavakõlbulik auto on ostuhinna mõttes võrreldes teiste siinsetega lausa säästuauto. Maksu tuleb aga maksta rohkem kui Ferrari eest ehk 813 eurot kuus.

3. Koengisegg Agera RS, 865 kW

Hiljuti nii kiirusrekordi kui ka 0-400-0 km/h rekordi enda nimele kirjutanud rootslaste hüperauto soetushinna kõrval pole erisoodustus 1123 eurot kuus ilmselt suur probleem. Samas, kui mõelda, et summa on 954 eurot suurem, kui varasema süsteemi järgi, siis võib nutt peale tulla küll.

2. Bugatti Chiron, 1103 kW

Hüperautode kuningas on tagasi ning ületab esimesena siinsest nimekirjast maagilise 1000 kW piiri. See aga toob omanikule 1432 eurose erisoodustuse arve kuus. 1263 eurot rohkem, kui varem oleks maksnud. Arvestades, et näiteks Chironi eelkäija Veyroni õlivahetus maksis umbes 17 000 eurot, siis ilmselt ei pane omanik maksutõusu tähelegi.

1. Hennessey Venom F5, 1193 kW

See positisoon on saadud väikese sohiga, kuna auto tegelikult pole veel müügis, aga kuna ta ilmselgelt on reaalselt olemas ja kohe turul, siis arvutame ka sellele maksu. Väidetavalt maailma kiireima auto eest peaks maksu tasuma 1549 eurot kuus.

Tulevik: Devel Sixteen, 3733 kW

Mitmed aastad töös olnud ja väidetavalt ka reaalseks saav Dubaist pärit auto toodab 5000 hobujõudu. Elame-näeme, aga kui mõni eestlane juba ostumõtteid mõlgutab, siis olgu arvesse võetud, et firmasõidukina ootab ees 4847 eurone erisoodustusmaks kuus.

Foto: Youtube, Shmee150

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.