Uudis

Peugeot naaseb Le Mans 24-tunni sõidule ja peab selleks ehitama uue tänavalegaalse hüperauto

Peugeot Vision GT kontseptauto

Peugeot kavatseb jälle osa võtta kodumaa kõige kuulsamast võidusõidust – Le Mans’i 24-tunni kestvussõidust. Sellega kaasneb ka uus ülivõimas hüperauto.

Viimati nägi lõvi logoga Prantsusmaa autosid Le Mans de la Sarthe’i rajal 2011. aastal, kui nende 908-nimeline LMP1 prototüüpklassi auto võistles Audi R18-ga kuni viimase ringini. See tähendab, et juba kaheksa aastat pole Le Mans’i tippklassis olnud kohalikku Pransusmaa marki.

Peugeot on knnitanud, et aastaks 2022 kavatsevad nad naaseda uues Le Mans’i hüperautode tippklassis.

“No aga, mis siis?” te küsite. “Käputäis autospordi fänne võib küll rõõmustada, aga päris elus jätkab Peugeot taskukohaste pereautode tootmist.”

Vasakul Peugeot 905, paremal Peugeot 908

Nii lihtne see õnneks pole, sest Peugeot peab võidusõiduauto homologeerimiseks ehitama ka mõned tänavalegaalsed hüperautod.

2020. aastal alustab uus hüperauto võidusõiduklass World Endurance Championshipis, mis jõuab hooaja lõpuks 2021. aasta Le Mansi sõidule. Uus sõidukite kategooria loodi seepärast, et tuua tagasi otsene suhe tänaval sõitvate ja võidusõiduautode vahel.

See tähendab, et iga osavõtja peab tootma ka kindla arvu tänavalegaalseid hüperautosid, mis jagab suuresti välimust ja jõuallikat ringrajal kihutava autoga.

Peugeot Onyx kontseptauto

Siiani on autotootjatest Aston Martin ja Toyota kinnitanud oma osavõtust juba esimesest hooajast. Aston Martinil on selle jaoks Valkyrie ja Toyotal GR Super Sport kontseptauto. Peab ka mainima, et kumbki auto omab keskeltläbi 1000 hobujõudu.

See tähendab, et astaks 2022 võib oodata Peugeot’lt uhiuut, tõenäoliselt hübriidajamiga, hüperautot, millel on umbes 1000 hobujõudu. Tundub natuke põnevam, kui 3008 linnamaastur, kas pole?

Peugeot on lubanud avaldada rohkem infot järgmise aasta alguses.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.