Uudis

Politsei võtabki järgmisel aastal kasutusele mobiilsed kiiruskaamerad

Foto: Scanpix.

Politsei hakkab uuel aastal kiirust mõõtma kõikidesse prefektuuridesse hangitavate mobiilsete kiiruskaameratega.

Valitsus saatis neljapäeval riigikokku 2018. aasta riigieelarve muudatused, millega politsei- ja piirivalveamet (PPA) saab juba tänavu raha mobiilsete kiiruskaamerate soetamiseks, teatas siseministeeriumi pressiesindaja BNS-ile. Teisaldatavad kiiruskaamerad hangitakse kõikidesse prefektuuridesse ning Eesti teedele jõuavad need uue aasta alguses.

Siseminister Andres Anvelti sõnul on liikluses hukkunute arv viimase kuue aasta suurim ning selle põhjused on tavaliselt kas suur kiirus, alkohol või aina rohkem ka nutiseadme näppimine ehk nutijoove.

“Me peame väga kiirelt ja jõuliselt olukorra paremaks saama,” sõnas Anvelt. “Võrreldes varasemate aastatega on kasvanud just kõrvalteedel hukkunute arv, magistraalidel on kiiruskaamerate asukohad autojuhtidel juba pähe kulunud. Mobiilsed kiiruskaamerad toimivad täpselt nagu statsionaarsed, rikkumine läheb automaatselt menetluskeskusesse vormistamiseks, kuid uued kaamerad hakkavad asukohti vahetama mitu korda päevas, seda nii vastavalt õnnetuste statistikale kui ka liiklejate tähelepanekutele.”

Tänavu on liikluses hukkunud juba 56 inimest, mullu samal ajal oli see arv 34. Liiklusalaseid väärtegusid registreeriti 9223, mida on 16 protsenti rohkem kui mullu. Kasvas nii kiiruseületamiste kui joobes juhtimiste ja eriti palju kõrvaltegevuste avastamise arv.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.