Uudis

Selline võib välja näha uus BMW võidusõiduauto, millega saaks osaleda ka Le Mans’is

Pilt: BMW

Seoses USA kestvussõidu IMSA hooaja lõpuga sellel nädalavahetusel Road Atlanta ringraja 10-tunnisel sõidul, avaldas BMW oma plaanid tulevaste võidusõiduprogrammidega.

On juba teada, et uue Le Mans kestvussõitude reeglistikega seeriad saavad järgmise kahe-kolme aasta jooksul hulga uusi automarke tippklassidesse LMH (Le Mans Hypercar) ja LMDh (Le Mans Daytona Hypercar). Just viimane võidusõiduklass LMDh on äratanud rohkemate tootjate tähelepanu, kuna on autotootjatele soodsaim moodus tippklassis kaasa lüüa. Nii ka BMW, kes on varem kinnitanud, et aastast 2023 alustavad nad oma uue LMDh-klasi autoga võidusõitu Ameerika Ühendriikides.

LMDh on soodsam LMH’st kuna hübriidajami elektri pool ja auto monokokk kere on valmistatud ettemääratud kindlate tootjate poolt. Seega automargid peavad arendama vaid sõiduki kere ja aerodünaamika ning sisepõlemismootori.

Valdavalt USAs kasutatav sõidukiklass sobib ka Le Mans’i

LMDh klass on seotud ennekõike mainitud USA IMSA sarjaga nagu Daytona nimi sõidukiklassis ka sellele vihjab. Daytona ringraja 24-tunni sõit on IMSA hooaja avasõit olnud juba aastaid. Seega on kindel, et BMW figureerib IMSA seeria tippklassis ülejärgmisest aastast.

Pildil olevas esimeses BMW LMDh-klassi sõiduki disainis figureerib peamiselt automargi praegu kõige enam kõneainet pakkuv teema: suured “neerud”. Hetkel on ka teada, et LMDh klassis hakkab BMW’le USAs konkurentsi pakkuma ka Porsche, Audi, Acura, Cadillac ja tõenäoliselt ka Bentley.

Muidugi võivad kõik LMDh klassi autod osaleda ka kuulsaimas kestvussõidus, 24-tunni Le Mans’il, kuid kas BMW sinna läheb, pole Saksamaa autotootja veel kinnitanud.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.