Tartu rattaringluse rattad tulevad Kanadast

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tartu linnavalitsus tunnistas rattaringlussüsteemi riigihankel edukaks Kanada ettevõtte Bewegen Technologies Inc pakkumuse maksumusega 2 608 077 eurot.

Riigihankega otsiti töövõtjat, kes tarnib linnale jalgrattad, kinnituspostid (dokid), infotulbad ja tarkvaralise lahenduse rattaringluse haldamiseks. Tarnitav tehnika peab olema vandaalikindel, kasutajasõbralik, toimima sihipäraselt Eesti klimaatilistes tingimustes (välja arvatud elektrirataste laadimine, mille töötemperatuur peab jääma vahemikku -3 kuni + 40 kraadi) ja sellel peab olema põhiosas garantii 5 aastat.

Plaanide järgi hoitakse rattaringlus tavarataste baasil avatuna aastaringselt. Tavarattad peavad olema lihtsalt ümberseadistatavad elektrirattaks ning vastupidi.

Jalgrattaparklad peavad koosnema moodulitest, et tagada paindlikkus parklate rajamisel ja ümberpaigutamisel. Tarkvara peab hõlmama erinevaid mooduleid, olema vähemalt eesti- ja ingliskeelne ning võimaldama jalgratast kasutada Tartu bussikaardi ja mobiiliäpiga.

Abilinnapea Raimond Tamme sõnul saab rattaringlus osaks Tartu ühistranspordisüsteemist.

“Elektrooniline sõidukaart võimaldab edaspidi vastavalt kasutajate soovidele rentida nii jalgrattaid kui sõita linnaliinibussiga. Esimeses etapis on süsteemi planeeritud 600 jalgratast (neist 400 elektrilist) ja 60 üle kogu linna paiknevat jalgrattaparklat,” selgitas abilinnapea.

“Töötame selle nimel, et rattaringlussüsteem saaks käesoleva aasta lõpuks rajatud ja testitud ning hiljemalt 2019. aasta kevadel täismahus käivitatud,” lisas Tamm.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul loodab linnavalitsus rattaringluse abil senisest rohkem tartlasi rattaga sõitma tuua ja vähendada autostumist. “Tartu on piisavalt kompaktne linn selleks, et paljud igapäevatoimetused rattaga või jalgsi liikudes ära teha. Nüüd pakume võimalust ka neile linlastele, kel oma isiklikku ratast pole. Kindlasti annab rattaringlus ka linna külaliste jaoks Tartule uue mõõtme,” lisas linnapea.

Rattaringlussüsteemi rajamist rahastatakse linna eelarvest, Euroopa Liidu struktuurivahenditest rahastatavast projektist “Tartu rattaringlus” ja Euroopa Komisjoni rahastatavast projektist SmartEnCity.

Loe ka:

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.