Uudis

Tartus hakkab ringi surisema elektribuss

Foto: Kristjan Teedema/PM/Scanpix

Tartus hakkab plaanide kohaselt juba sellest sügisest ringi sõitma elektribuss, mis sõidutab reisijaid Turu-Raudteejaam-Turu liinil.

Välja kuulutatud hanke kohaselt peab bussis, millega reisijaid vedama hakatakse, olema  minimaalselt 10 iste- ja 15 seisukohta, seega võib liinile jõuda ka pigem väikebussi mõõtu sõiduk. Aastase perioodi jooksul, mil sõiduk teedel liikleb, peaks see läbima kuni 40 000 kilomeetrit.

Buss, mis liiklema hakkab, peab seda tegema 100% elektrienergial ning kogu energia peab pärinema pardal olevatest akudest.

Muus osas nõutakse, et bussis oleks olemas kõik muu, mida võib oodata juba praegu Tartus liiklevatelt bussidelt: süsteem, mis annab teada tulevast peatusest, vajalikud ekraanid info edastamiseks ning stopp- ja invanupud.

Firmal, kes elektribussi Tartusse toob, peab olema sarnase mahutavusega reservbuss puhuks, kui elektribuss ei saa tehnilistel põhjustel liinivedu teostada.

Kus buss sõitma hakkab?

Buss peaks hakkama avaldatud graafiku kohaselt liiklema liinil Turu-Kaubamaja-Raudteejaam-Maarjamõisa-Raudteejaam-Kesklinn-Turu.

Hommikune esimene sõit kulgeb liinil Luha-Kasteheina-Nõlvaku-Eeden-Kaubamaja-Raudteejaam-Kesklinn-Turu.

Õhtune viimane sõit on aga liinil Turu-Kaubamaja-Raudteejaam-Kesklinn-Eeden-Annelinna keskus-Kasteheina-Männimetsa.

Liin alustab sõitmist hommikul kell 5:37 ning jõuab õhtul viimasesse peatusesse kell 22:50. Kokku teeb buss päeva jooksul 14 reisi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.