Uudis

Video: kas see on tõestus, et Alfa Romeol oli plaanis kangem versioon oma väiksest sportautost?

Loo lõppu lisatud FCA kommentaar.

Hiljuti avatud Fiat Chrysler Automobiles (FCA) muuseumis avastati ekstreemsem Alfa 4C sportkupee. Kas see ongi ilmumata 4C Quadrifoglio?

Eile näitasime galeriid ägedast uues automuuseumist nimega FCA Heritage HUB, kus leidub ikoonilisi Itaalia autosid Alfa Romeolt, Fiatilt, Abarthilt ja Lancialt. Sõiduk, mis ühegi avaldatud pressifotole aga ei jäänud, on üks huvitav Alfa Romeo 4C kupee.

Välimuselt on selge, et tegemist pole tavalise 4C sportautoga. Agressiivsem esiots, rohkem õhuvõtuavasid ja suur tagaspoiler on kõik detailid, mis eristavad kahte erilisemat mudelit tootmisse jõudnud 4C kupeedest.

Alfa Romeo fännidele on kõige magusam detail muidugi ikooniline neljalehelise ristikheina ikoon auto esimestel küljetiibadel. Quadrifoglio logo tähistab kõige sportlikumaid mudeleid Alfa seeriatootmises olevatest sõidukitest.

Arvestades, et Alfa Romeo 4C jõudis meieni juba 2013. aastal ja siiani pole Quadrifoglio mudelit ilmunud, on tõenäoliselt tegemist kahe prototüüp sõidukiga. Seega võivad antud valge ja punane 4C olla kunagised testautod, mis puhtalt testautodeks jäidki.

Videomaterjali ekslusiivsetest Alfadest näed siit. 4C Quadrifoglio sportkupeesid näeb 10:04 pealt.

Ameerika veebiportaal Jalopnik saatis FCA’le küsimuse nende autode tausta kohta ning said nüüd ka vastuse. Firma sõnul on kahe auto näol tegemist vaid disainiprojektidega ning mootor ja muu tehnoloogia on sama, mis tavalisel 4C mudelil. Nende tootmisesse panekut ei olnud kunagi reaalselt plaanis.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.