Uudis

Viimane eelmise põlvkonna Porsche 911 lahkus tehasest

Ikooniline Porsche 911 sportauto seitsmes põlvkond, mudelitähisega 991, jõudis viimase autoni. Tootmine algas 2011. aastal ja viimaseks autoks oli üks 1948-st 911 Speedster erimudelist.

Kuigi uue Porsche 911 generatsiooni saabumine ja vana lahkumine võib pealtnäha olla tavaline, oli 991-nimeline põlvkond mitmest küljest trendi murdev.

Näiteks oli esimest korda just 991 puhul ka soodsamad Carrera ja Carrera S mudelid turboülelaadimisega, seda pärast facelifti. Peale seda said vabalthingavad mootorid vaid kõige erilisemad GT3, GT3 RS ja juba mainitud Speedster mudelid.

Samuti nägi 991 mudeliseeria esimest korda ainult PDK automaatkastiga GT3 ja GT3 RS mudeleid. Suure meedia-, ja tõenäoliselt ka ustavate klientide, kära peale taastati GT3 mudelil manuaalkasti valik pärast facelifti.

Omapäraseks teeb 991 tootmise lõpetamine ka fakt, et uuem, 992 põlvkond on juba tootmises olnud aasta aega. Isegi Autogeeniuses testis Kaur Ilves meil nii Carrera 4S kupeed koduteedel, kui ka kabrioletti Kreeka mägiteedel ja rajal.

Kui aga lõpetada 991 põlvkond sellise vapustava pauguga nagu seda on Speedster variant, siis ei pane keegi kindlasti pahaks, kui tootmine kattub juba uuema 992-seeriaga. Tegemist on siiski manuaalkastiga, 4-liitrise GT3 mootoriga, lahtise sportautoga – see lihtsalt peab meeldima.

Kui äsja lõppenud aasta 20. detsembril veeres Porsche tehasest Stuttgartis välja viimane 911 Speedster, oli kokku toodetud 991-seeriast 233 450 autot. Porsche sõnul on tegemist edukaima 911 sportauto põlvkonnaga.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.