Elektriautod

Peugeot uus elektrikaubik sõidab 300 km ühe laadimisega

Rubriiki toetab

Peugeot täiendab Experti mudelivalikut ja toob turule kaubiku täiselektrilise versiooni e-Expert.

Elektrilise väikebussi kandevõime on identne sisepõlemismootoriga versioonile ehk 1275 kg ning sellega saab vedada kuni 1000 kg kaaluvat haagist. Elektrikaubiku maksimaalne sõiduulatus ühe laadimisega on 330 km (vastavalt WLTP mõõtmisstandardile), tippkiirus 130 km/h ja 0-100 km/h kiirendab 13,1 sekundiga.

Kolm eri pikkust, kaks akut

e-Expert tuleb turule kolme erineva kerepikkusega ja kahte tüüpi akudega – 50 ja 75 kWh, mille elektrilised sõiduulatused on vastavalt 230 ja 330 km.

“Hinnanguliselt läbivad neli viiest tarbesõidukijuhist päevas keskmiselt kuni 200 km, mis näitab, et lõviosa ettevõtetetest saaksid oma igapäevasõidud teha ka vaid elektri jõul,” kommenteeris Peugeot Baltikumi maaletooja Auto-Bon Baltic OÜ tegevjuht Andrus Kuus. “Lisaks on võimalik aega säästa vastavalt kehtivale seadusandlusele ühistranspordi reas sõites.”

Peugeot e-Expert on saadaval 4,6 m, 4,95 m ja 5,3 m pikkusena, viimased ka 5-6 kohalisena. Kõikide kereversioonide kõrgus on 1,9 m, mis tagab sissepääsu enamikku parkimismajadesse.

Suurte koormuste jaoks kohandatud

Elektrimootor maksimaalse võimsusega 100kW ja pöördemomendiga 260Nm on sama, mis Peugeot elektrilistel sõiduautodel e-208 ja e-2008.

Elektrikaubik on aga varustatud teistsuguse jõuülekandega, mis on kohandatud suurte koormuste vedamise tarbeks. Valikus on kolm sõidurežiimi – Eco režiim, millega on võimalik sõita maksimaalne lubatud sõiduulatus (mootor piiratud 60 kW ja 190 Nm), tavarežiim (80 kW, 210 Nm), mis on optimaalne igapäevaseks kasutamiseks ja Power režiim, mis sobib kõige paremini raske koorma korral (100 kW, 260 Nm).

Samuti on sõiduk varustatud kahe aeglustusrežiimiga: mõõdukas aeglustus, mille aeglustus on sarnane sisepõlemismootoriga autole ja võimendatud aeglustus, mis suurendab aeglustust gaasipedaali vabastamisel, laadides seeläbi ka akut.

Tavalaadijaga aku täis kuni 8 tunniga

Standardvarustuses on e-Expert´iga kaasas 11 kW kolmefaasiline laadija. 11 kW seinakastiga kodu- või kontorilaadijaga võtab aku täislaadmine aega 5 tundi (50 kWh) ja 7 h ja 30 minutit (75 kWh). Avalikes laadimisjaamades tagab e-Expert´i aku termoregulatsioon kiire laadimise – 100 kW võimsusel laadides võtab aku täituvus 80%-ni aega 30 minutit (50 kWh aku) kuni 45 minutit (75 kWh aku). Vajadusel saab akut laadida ka tavalises kodupistikus.

Aku garantii on 8 aastat või 160 000 km. Järelejäänud mahutavust saab lihtsasti kontrollida ning see tõstab ka auto järelturu potentsiaali.

Varustus on piisav

e-Expert on varustatud enamike kaasaegsete mugavuste, juhiabide ja turvasüsteemidega – võtmeta käivitussüsteem, Grip Control veojõukontroll, automaatne hädapidurdus, kaug- ja lähitulede automaatne ümberlülitamine, liiklusmärkide tuvastamine, ühilduvus nutitelefonidega (Apple CarPlay ja Android Auto ™).

Peugeot e-Expert salongi kütab 5 kW soojuspump ja salongi saab soojendada või jahutada juba enne sõidu alustamist.

Uus Peugeot e-Expert jõuab Euroopa turule 2020. aasta teises pooles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.