Elektriautod

Uus Ford Transit Custom tuleb elektrilisena ja täitsa mõistliku sõiduulatusega

Fotod: Ford

Rubriiki toetab

Täiselektriline variant Transiti kaubikust toob kaasa uue disaini ja on suur samm Fordi tarbesõidukite elektrifitseerimise osas. Kuigi E-Transit Custom jõuab tootmisse alles järgmise aasta teises pooles, on Ford avaldanud esimesed pildid ja infot saabuvast kaubikust.

Märtsikuus avaldas Ford plaani tuua turule seitse uut elektriautot aastaks 2024, mille seas oli ka mitmed tarbesõidukid. E-Transiti väiksem vend E-Transit Custom muudab elektrilise variandiga auto disaini ja seda ehitatakse samas tehases järgmise põlvkonna Volkswagen Transporteriga Türgis.

Disaini poolest ühendab uus elektriline kaubik Fordi teisi mudeleid nagu Focus ja Tourneo Connect. Kitsamad LED esituled ja kuuetahuline esivõre on on sarnane teistel tänapäeva Fordidele. Kahjuks pole Ford ühtegi pilti interjöörist veel avaldanud.

Tehnilise poole pealt pole Ford kõiki detaile veel avaldanud. On küll teada, et sõiduulatust peaks kaubikul olema kuni 380 km ja võimalik on ka kiirlaadimine, mille kiirust küll pole täpsustatud. Samuti on kinnitatud, et haagise vedamise võimekus peaks püsima sarnane sisepõlemismootoriga variandiga, mis on elektriautodel tihtipeale nõrkus.

Ford E-Transit Custom hinnad pole muidugi veel teada, kuna turule jõuab kaubik natuke enam kui aasta pärast. Küll aga peaksid tehnilised andmed avaldatud olema tänavu sügiseks, mis annab rohkem aimu kaubiku võimekusest ja mahutavusest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.