Hea nipp

Kuidas vanast autoromust kõige kiiremini lahti saada?

Foto: Pixabay

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Võib juhtuda, et ühel hetkel avastad oma aianurgast seismas ühe vana ja roostetava romu. Kui tegu pole just taastamispotentsiaaliga noorklassikuga, siis tundub masinast lahtisaamine tavaliselt õige mõte. Millised on aga kõige levinumad viisid üleliigse auto likvideerimiseks?

1. Müük

Esimene ning kõige loogilisem samm oleks mõistagi auto müüki paiskamine. Liikumisvõimelist autot on tavaliselt üsna kerge müüa, eriti Facebooki-põhistes odavate autode gruppides. Kui tegu on haruldasema või põnevama mudeliga, on soovitatav kätt proovida ka hobi- ning projektiautodele keskenduvates kommuunides, sest seal lähevad need hea hinna korral nagu soojad saiad.

Teine variant on auto varuosadeks müümine, mis nõuab muidugi omajagu tehnilist taipu ning oskust masinat lahti monteerida. Kui mudelile on varuosad üldiselt harva saadavad, võib selle jupitamine tuua pikas perspektiivis isegi suurema kasumi kui tavapärane müük.

2. Vanarauda viimine

Kui müük ei toimi, võib auto viia vanarauda või “emeksisse”, nagu rahvasuus öeldakse. Vanaraua kokkuostupunkte on mitmesuguseid, leidub nii autoromulaid kui ka tavapäraseid metallikokkuostjaid.

Selpuhul tasub vaadata ka seda, et kui palju raha pakutakse ühe tonni eest ning seejärel valida endale kõige parem variant. Aeg-ajalt pakub riik ka kampaania käigus vanade autoromude teisaldamist, mistõttu tasub silmad-kõrvad lahti hoida.

3. Kokkuostjad

Nagu ühes hiljutises artiklis mainitud, on autode kokkuostjaid tekkinud nagu seeni pärast vihma. Kõige lihtsam on neid leida just eelnimetatud Facebooki müügigruppidest, ent ka portaalid on täis sadu ostukuulutusi. Tõenäoliselt pakuvad kokkuostjad sulle kõige madalamat võimalikku hinda, mistõttu tasub end viia kurssi ka vanaraua hinnaga, et mitte petta saada. Seda muidugi juhul, kui niisama müük läbi ei lähe.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.