Uudis

Eestis saavad Toyota omanikud auto seisukorrast tasuta videokontrolli salvestuse

Kui BMW esinduses on juba mõnda aega pakutud auto seisukorrast videosalvestuse tegemist kliendile, siis nüüd käivitas ka Amserv Toyota videokontrolli, kus saab visuaalselt paika panna Toyota mudelite remondi- ja hooldusvajadused.

Videokontrolli põhimõtteks on tutvustada video vahendusel auto tehnilist seisukorda ning juhtida tähelepanu võimalikele puudustele.

“Nagu varem, nii on ka praegu autoomanikul võimalus tutvuda vajalike töödega, kuid neist soovi korral loobuda. Video abil oma auto all toimuva tegeliku pildi nägemine aitab auto kasutajal mõista võimalikku turvariski oluliselt paremini,” selgitas Aasala ja viitas näidetele, kus videost on selgelt näha pidurite ja rehvide seisukord, vigastused mootori põhjale või veermikule või kinnitamata summutile.

Suvel alustati videokontrollide testprojektiga Amservi Järve esinduses, kus 7 nädalaga tehti auto tehnilisest olukorrast kokku 247 videot. Kliendid on vaadanud neid 202 korral ja kokkuvõttes hinnanud uut teenust 5 palli skaalal keskmiselt hindega 4,9.

Esialgu Tallinnas ja Tartus

“Video raames näitab tehnik rehvide, pidurite, veermiku, summuti jt oluliste detailide olukorda ning jagab nõuandeid, millele peaks lähiajal tähelepanu pöörama,” kirjeldas Aasala ning märkis, et autoomanikele ei kaasne videokontrolli läbiviimisega täiendavaid kulusid.

Oktoobris tekib Toyotade videokontrollimise võimalus ka Amservi Tartu esinduses, kus hetkel tehakse selleks vajalikke ettevalmistusi. Kavas on laiendada seda videokontrolli teenust ka Amservi teistesse esindustesse.

Sarnaseid videokontrolle on teostatud Lätis asuvas Amserv Motorsis juba üle aasta, kus hakati pakkuma videokontrolli nii Lexuse kui ka Toyota kaubamärgile.

Mõni on vaadanud videot 160 korda

12 kuu jooksul on tehtud Lätis ligi 5000 videot ning neist igaüht on vaadatud keskmiselt koguni viis korda.

“On ka erandeid – mõnda videot on vaadatud ka 160 ning mõnda 80 korda. Ilmselt on need olnud sedavõrd huvitavad, et on jõudnud ka sõprade ja tuttavateni” tõi Pērkons näite.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.