Ferrari pikalt oodatud naasemine Le Mans’i saab teoks sellise autoga

Fotod: Ferrari

Viimati osales Ferrari tehasemeeskonnana Le Mans’i 24-tunni sõdul 1973. aastal autoga 312 PB. 50nda juubeli tähistamiseks ja ühtasi ka kuulsa kestvussõidu 100nda juubeli puhul naaseb Itaalia superautode tootja taaskord tippklassi.

Siiani vaid kamuflaaži all nähtud Ferrari LMH klassi (Le Mans Hypercar) on lõpuks avalikustatud. Muidugi polnud mingit kahtlustki, et uus ringrajamasin on punane, kuid millised on tehnilised andmed ja täpsem välimus, oli siiani teadmata.

Värvilahenduselt on uue 499P disain inspireeritud täpselt selle sama 312 PB poolt, mis sõitis Le Mans’is 49 aastat tagasi. Punase-kollasega oli samuti ka hilisem Ferrari prototüüp-klassi auto 333 SP, kuid see polnud enam tehasemeeskonna auto.

Auto jõuallikaks on hübriidajam, mis koosneb 680-hobujõulisest, kahe turboga V-6 sisepõlemismootorist ja 272 hj pakkuvast elekrimootorist. 120-kraadine V-6 pärineb Ferrari 296 GTB’st, kuid on põhjalikult modifitseeritud, sama mootor on ka 296 GT3 ringrajaautol. LMH klassi sõiduk on nelikveoline, kus sisepõlemismootor veab taga- ja elektrimootor esirattaid.

Ferrari võtab järgmine aasta osa WEC (World Endurance Series) hooajast kahe autoga, mis hõlmab muidugi ka Le Mans’i 24-tunni sõitu. Autod kannavad numbreid #51 ja #50, millest esimene on Ferrari poolt kasutuses olnud GTE klassis juba aastaid ja viimane tähistab juba mainitud juubelit kestvussõidu tippklassi viimati osalemisest.

Esialgu ei plaani Ferrari müüa oma uusi autosid klientidele, mida näiteks teeb Porsche. Samuti ei plaani Itaalia autotootja osaleda Põhja-Ameerika populaarses kestvussõidu seerias IMSA, kuid see peab paika hetkel vaid esimese hooaja kohta ning see võib tulevikus muutuda. Vähemalt on Ferrari kinnitanud, et tegemist on kindlasti mitmeaastase programmiga.

Pisut hägune on ka info sõitjate osas. Kinnitatakse vaid, et kõik juhid on pärit “Ferrari perekonnast”. Loogiliselt võttes oleks eelisjärjekorras enamus kestvussõidu kogemusega Ferrari GTE-klassi sõitjad Liigne oleks vist loota, et mõni F1 piloot end äkitselt Le Mans’i rajalt leiaks.

Kui kõik plaanipäraselt kulgeb, peaks Ferrari 499P’d esimest korda võistlustules nägema juba märtsis, Sebringi ringrajal Ameerika Ühendriikides kui algab järgmine WEC hooaeg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.