Uudis

Mallukas on autoostuga hädas ja Autogeenius valis talle 4 tükki välja

Foto: Auto24.ee

Tuntud blogija Mallukas tegi hiljuti autoteemalise postituse, kus küsib soovitusi 4000-5000 eurose pereauto ostuks. Endal on tal välja valitud ka üks Mazda 5 mahtuniversaal.

Kõigepealt tuleb tema ja ta sõprade valikule toetust avaldada. Konkreetne Mazda 5 tundub piltide järgi korralik ning täielik Eesti ajalugu on autoostu juures üks suurimaid boonuseid.

Natuke palju avariisid

Murelikuks teeb liikluskindlustuse fondi lehel olev märge nelja õnnetuse kohta. Millised ja kui suured olid kahjud, on kindlasti vaja väga põhjalikult lasta üle vaadata, see on iseenesestmõistetav. Kui spetsialistid avariist tingitud vigastusi ei tuvasta, siis ilmselt võib osta küll.

Vaatasime ka ise müügiportaalis ringi ja pakuksime Mallukale mõned alternatiivid, kui Mazdaga ei peaks asjaks minema. Märksõnadeks kolm last, automaatkast ja mõistlik kulu. Meie poolt on tungiv soovitus, eriti algajale juhile ka parkimisandurid. Püsikiiruse hoidja peab ka olema, pikkadel sõitudel imeline abiline.

Toyota Corolla Verso

Foto: Auto24.ee

Kui mingit autot üldse usaldada saab, siis on see Toyota. Sarnaselt Mazdale on tegu uuena Eestist ostetud autoga ning müüja jutt on aus ja avameelne. Mazdast veidike kallim, aga eks ta kauplemise küsimus ole. Talverehvid saab ka kaasa.

Istekohti on seitse. Loomulikult sööb kolmas istmerida ära kogu pagasiruumi, aga tagavaraks on hea ikka, kui vaja linna piires kaasa võtta ka mõni sõber või sugulane.

Selle Toyota puhul ei tule välja ühtegi kindlustusjuhtumit. See ei tähenda muidugi, et avariisid kindlasti pole olnud aga tõenäosus on tunduvalt suurem.

Ford S-Max

Foto: Auto24.ee

Midagi võidad, midagi kaotad. Ford S-Max on tuntud oma tavaautolike sõiduomaduste poolest ning Titanium varustustase pakub rohkelt lisasid.

Samuti on S-Max väga ruumikas, teise istmeritta peaks kõrvuti mahtuma kolm turvatooli ning nagu piltidelt näha, pagasiruumist sõidab põhi lausa rullidel välja.

Miinuseks on suurem läbisõit ja diiselmootor. Ökonoomsem küll, aga valdavalt on diislid kapriissemad.

Auto on toodud 2012. aastal Saksamaalt, aga sellest ajast on olnud üks omanik, seega varjatud vigu või hodomeetri kerimist tõenäoliselt ei ole.

Opel Zafira

Foto: Auto24.ee

Väike aga eeldatavasti õige läbisõit, Eesti ajalugu, teine omanik ja uued talverehvid. Lisaks ka mitte eriti võimas aga see eest ökonoomne diiselmootor, mis hea tervise juures olles pakub väga soodsaid kilomeetreid. See Zafira võiks olla kolmas soovitus mahtuniversaalide valikus.

Parkimisandureid ei ole, aga need saab paigaldada lisavarustusena. Välimuselt on Zafira väga kena auto, sisedisain on pigem juba maitse asi. Võib olla veidike plastikune ja kandiline.

Andmebaasid näitavad, et ajalooga on kõik korras, vaid 2011. aastal on olnud üks väiksem kõks.

Honda CR-V

Foto: Auto24.ee

Kui nüüd astuda populaarsesse klassi nimega linnamaastur, siis seal vaatavad vastu muidugi BMW X5 ja Volkswagen Touareg aga neid me täna ei soovita. Püsikulud lähevad läbi lae.

Valisime välja hoopis pommikindla Honda CR-V, mis on tibake askeetlik, natuke kandiline aga vähemalt ei pea pelgama ühtegi talveilma. Nelikvedu on küll kõige lihtsam ja pigem tagarattad veidike vaid aitavad, kuid lumevaalust üle sõitmiseks sageli rohkem polegi vaja.

Varustuses on olemas kõik, mis vaja ja koleda roolikatte võib ära visata. Kütusekulu on pigem natuke suurem, aga selle korvab tõenäoliselt muretu omanikupõlv.

Ajalugu on autol hea ja läbipaistev.

Ülevaatus on kohustuslik

Need neli oleks antud hetkel Autogeeniuse valik üheks turvaliseks pereautoks. Kui Mallukal on seiklusisu suurem ning igakuine käive olemas, saab seigelda ka huvitavamate autodega. Mazda 5 valikust eeldasime, et eelistus on siiski pigem muretu ja mahukas sõiduk.

Lõplik tõde selgub iga auto kohta nagunii alles siis, kui see on põhjalikult lastud üle vaadata ning tehtud remonttööde nimekiri on ka üle vaadatud. Aga mõtteainest loodetavasti on. Edu valimisel!

Märksõnad: , , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.