Mercedes-Benz esitles uut E-klassi, mis on eelkäijast tunduvalt ruumikam

Fotod: Mercedes-Benz

Uus Mercedes-Benzi E-klass (W 214) pakub ootuspäraselt rohkem ruumi, mugavust ja luksust. Tipptehnoloogiat täis uus noobelklassi sedaani pistikhübriid saab ka muljet avaldava üle 100-kilomeetrise elektrilise sõiduulatuse.

Uue mudeli mõõtmed on 4949/1880/1468 mm (pikkus/laius/kõrgus). Võrreldes varasema mudeliga on teljevahe 22 mm võrra pikem (nüüd 2961 mm), tänu sellele on tagaistmel muidugi ka rohkem jalaruumi.

E-klassi uut välimust iseloomustavad lühike esiülend, pikk kapott ja suur esivõre, mille kõrgläikega must värv viitab elektriautodele Mercedes-EQ.

Passiivse ohutusvarustuse hulka kuuluvad A-piilarist C-piilarini ulatuvad turvakardinad, juhi
põlveturvapadi ja esiistmete vahel asuv turvapadi. Saadaval on iPhone’i või Apple Watchi paigaldatav digivõti, mida saab jagada kuni 16 inimesega. See võimaldab lihtsamat auto kasutamist näiteks pereliikmete seas.

E-klassi interjöör on peaaegu sama avar nagu S-klassil: näiteks tagaistme laius on 1519 mm ehk 25 mm laiem kui eelkäijal. Sedaani pakiruum mahutab 540 liitrit.

Auto sees pakutakse valikvarustusena näiteks armatuurlaua täislaiuses MBUX Superscreeni ekraani ning 21 kõlari ja Dolby Atmosega Burmesteri helisüsteemi. LED-valgusribadega meeleoluvalgustus kaunistab terviklikult kogu armatuurlauda ning esiuksi.

Valikvarustusse kuuluv tehnoloogiapakett sisaldab õhkvedrustust, ADS+ amortiseerimist ja nelikroolimist, mille puhul on tagarataste maksimaalne pöördenurk 4,5 kraadi. Pööravad tagarattad vähendavad pöörderingi kuni 90 sentimeetri võrra 11,1 meetrini. E-klassi õhutakistustegur on 0,23 ja esiosa nn tuulepind ainult 0,236 ruutmeetrit.

Uue E-klassi mudelivalikusse kuuluvad neljanda põlvkonna pistikhübriidid. Kokku on neid kolm (E 300 e, E 300 e 4Matic, E 400 e 4Matic) ning elektriline sõiduulatus ühe laadimisega ulatub nüüd kuni 115 kilomeetrini.

Pistikhübriide saab laadida kuni 100 kW võimsusega. Standardvarustusse kuulub 11 kW võimsusega
vahelduvvoolulaadija, valikvarustusena on saadaval 55 kW alalisvoolulaadija, millega kulub aku
täislaadimiseks vaid 30 minutit. Lisaks kuuluvad uue E-klassi valikusse poolhübriidid (E 200, E 220 d, E 220d 4Matic).

Uued Mercedes-Benz E-klassi sedaanid peaksid klientideni jõudma alates juunikuust ja septembris järgneb ka universaal. Hinnakirjad pole hetkel avaldatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.