Uudis

Politsei: Sellise ilmaga naastrehvidega sõitmine näitab autojuhi ükskõikset suhtumist

Foto: Toomas Huik, PM Scanpix Baltics

Naastrehvide kasutamine tuli lõpetada juba 1. mail, kuid siiski pole kõik juhid seda veel teinud. Politsei sõnul näitab see ükskõiksust.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse avariigrupi juht Tanel Pajumaa sõnas, et termomeeter näitab kohati juba üle 20 kraadi sooja ning sellise ilmaga naastrehvidega sõitmine näitab autojuhi ükskõikset suhtumist nii enda kui ka teiste turvalisusse. Samuti ka suhtumist keskkonda, sest naastud kahjustavad teekatet.

Tunnistage üles, kelle punane ratsu ? veel naelrehve kasutab? :DSinu autol on rehvid vahetatud?Kuigi vaadates rehvi konditsiooni tundub, et see on juba teiselt poolt sisse hakanud sööma end :D ?

Posted by Autosõit OÜ on 3. mai 2018. a.

“Ilmastikule vastavast korralikust rehvist sõltub sõiduki juhitavus, sõiduki püsivus teel ja läbi selle ka liiklemise turvalisus üldiselt. Samuti on talverehvidega sõites veeretakistus suurem, mis tähendab ka suuremat kütusekulu,” lausus ta.

“Soojade ilmadega ei täida naastud siledal asfaldil juba pidurdavat funktsiooni, vaid vastupidi, pikendavad pidurdusteekonda, seega riskivad autojuhid, kes naastrehvidega sellise ilmaga sõidavad, ka enda turvalisusega,” lisas ta.

Tuleb kohe tegeleda

Need autojuhid, kes ei ole veel jõudnud rehve vahetada, peavad sellega esimesel võimalusel tegelema hakkama.

“Rehvivahetuse vajadus ei peaks autojuhtidele ootamatult tulema ning loodame, et vastutustundlikud autojuhid on kuu esimese nädala jooksul jõudnud kvaliteetsed ja töökindlad rehve oma sõidukitele alla panna,” märkis Pajumaa.

Naastrehvide kasutamine on keelatud alates 1. maist ja sellise rikkumise puhul võib määrata karistusust vastavalt liiklusseadusele, milleks on rahatrahv suurusega 80 eurot. Kui põhjustada aga liiklusohtlik olukord, on trahvi suuruseks kuni 400 eurot, samuti võib ajutiselt kaotada juhtimisõiguse.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.