Uudis

Uus Mercedes-Benz A45 viib sportlike luukpärade võimsusnumbrid täiesti uuele mängumaale

Sportlik luukpära – mõistliku mahutavusega ja praktiline pereauto, mis pakub õigetel hetkedel sõidurõõmu ja kannatab minna ringrajalegi lustima. Nii see vähemalt oli veel mõned aastad tagasi, kus klassi käilakuju Volkswagen Golf GTI oma 230-hobujõulise mootoriga vastas täpselt eeltoodud kirjeldusele.

Siis hakkas võidujooks ja kõik läksid peast segaseks. Esiveolised luukpärad, nagu Honda Civic Type-R, ületasid 300 hobujõu piiri. Nelikveolised liikusid juba üle 350 hobujõu.

Tulemuseks on see, et Saksamaa kindlustusfirma lehelt lekkinud andmete kohaselt on uue Mercedes-Benz A45 võimsama mootori hobujõudude juurde märgitud number 415.

Võimsam kui Lamborghini

Seedige seda korraks. V12 mootoriga superauto Lamborghini Countach tuli omal ajal müügile 370-hobujõulisena ning 16-aastase tootmistüskli lõpuks oli tõusnud 455 hobujõuni.

Kui need andmed on tõesed, siis on Mercedese (üli)sportliku luukpära mootor maailma võimsaim seeriamootorite arvestuses, kui võtta mootori mahu ja võimsuse suhe. Näiteks parem kui McLaren Sennal.

Kui see number on liialt hirmutav, siis uus A45 tuleb müügile ka natuke kergemas variandis, “kõigest” 382-hobujõulisena ja veelgi nõrganärvilisematele on olemas A35, millel 306 hobujõudu.

Ametlikke numbreid veel ei ole avalikustatud, küll aga tegi Mercedes ühe mitte-jõuluvideo:

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.