Vastupidavad mootorid, politsei ja Volvod: need 10 olid Autogeeniuse eelmise aasta populaarseimad lood

Käisime Leedus võimsat (ja odavat) sportautot ostmas. Silma jäi igasugu veidrusi. Foto: Elmar Ots

Võtsime lahti targa analüütikaprogrammi ning vaatasime, millised lood meie lugejaid eelmisel aastal kõige enam kõnetasid. Pilt on kahtlemata kirju ning nagu näha, siis näiteks Volvod huvitavad meie lugejat kohe eriti, aga muidugi ka kõik, mis on seotud liikluse ja kasutatud autodega.

10. Läksime Leetu võimsat sportautot ostma. Kuidas läks?

Pealkiri ütleb kõik. Kas sealt saab päriselt hea diili või on sealne turg ikka veel liiga riskantne ning pigem saad endale häda kaela? Toimetaja Elmar Ots käis sündmuskohal.

9. Suur suverehvide test, kus finaali said vaid parimad

Kuna rehvid ei vanane nii kiiresti ja võib olla tahab mõni juba suveks valmis olla, siis 2022. aasta test on kindlasti hea koht, kust alustada. Lisaks on seal kirjas ka sellised nimed, mida pigem tasuks vältida!

8. Populaarsed linnadžiibid Eestimaa lumes

Meie enda testidest väljus võitjana kolme populaarse linnamaasturi (Kia Sportage, Nissan Qashqai ja Hyundai Tucson) nelikveoliste versioonide talvetest.

7. Millisele autole saab gaasiseadet paigaldada?

Kütusehinna tõusu valguses on LPG gaasiseadme paigaldamine autole aina kutsuvam. Küsimus on, et palju see maksab, mida see autoga teeb ja kas igale mudelile ikka sobib?

6. Suur töökindluse edetabel

Iga-aastane edetabel, kus Saksamaa tehnoülevaatuste miljonite autode data koondatakse ühte kohta ning selgub, millised autod kipuvad paremini ülevaatust läbima ja millised mitte.

5. 10 kasutatud autot, mida võiks suurtele peredele soovitada

Taaskord kasutatud auto rubriik, kus võtsime vaatluse alla pereautod erinevates hinnaklassides. Suurt autot, mida tasuks kaaluda saab nii 4000 kui ka 35 000 euro eest. Ja sinna vahele jääb veel palju variante. Siia sobib kohe ka üks teine hitt, milleks oli kasutatud Chrysler / Lancia Voyageri ülevaade.

4. Töökodade eksperiment: kui palju vigu leitakse ostueelses ülevaatuses?

Ikka näoga tarbija suunas, nagu meile toimetuses meeldib öelda. Võtsime ühe keskealise Volkswagen Golfi ja külastasime sellega erinevaid remonditöökodasid ostueelse ülevaatuse egiidi all. Vigade arv, mis leiti, oli ikka väga erinev.

3. Kuidas peab vastu kasutatud Volvo S90/V90?

Volvo S90/V90 on uuena praegugi müügil. Pruugituna ületab läbisõit tihti juba 200 000 kilomeetrit, nii et on, mida enne ostu kontrollida.

Kasutatud autod on üldiselt väga populaarne rubriik, aga 2022. aasta kuulus Volvole. Sellist huvi pole ükski varasem kasutatud autode ülevaade saavutanud. Ja tänavapildist on seda ka näha. Lisaks olid kasutatud autode ülevaadete tipus nii Volvo XC70 kui ka S60 / V60.

2. Miks peatas politsei endast mööda sõitnud auto?

See lugu rääkis ühest liiklusolukorrast, kus politsei sõitis 90 km/h alas 70 km/h ja kui üks auto lõpuks kannatuse kaotas ja möödus, peeti ta kinni. Miks nii?

1. Need on 10 kõige vastupidavamat mootorit

Kuna varem olime teinud kaks lugu, kus võtsime ette eriti õnnetud jõuallikad, siis positiivse tasakaalu säilitamiseks otsisime ka häid jõuallikaid. Õnneks mõned ikka on!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.