Miks: Teate stseene Ameerika filmidest, kus autodega tagaajamised San Francisco tänavatel jõuavad varem või hiljem sinna, kus on palju künkaid, millest siis hüppega üle tullakse? Peaaegu sarnast asja, aga ilma hüppeta saate endale ja lastele pakkuda Eestis. Või nimetagem seda tivolielamuseks ilma piletiraha, tülpinud personali, inimsusevastase muusika ja suhkruvatita. Boonuseks on kaunis Lõuna-Eesti kuppelmaastik.

Kuidas sõita: Siin on kaardilink alates Otepäält.

Millise autoga minna?

Seda teelõiku võite läbida absoluutselt ükskõik millise autoga. Aga, et nauding oleks maksimaalne, siis hea oleks, kui saaksite mina oma lemmikautoga.

Hetkel on Google Street View vaates veel kogu lõik kruusatee. Tegelikult on aga toimunud positiivne areng ning pool sellest on juba kvaliteetse teekatte saanud. Asfalt lõppeb teeristis, kus tee hargneb kaheks: paremale läheb Maaritsa ning vasakule Neeruti-Makita teelõik. Teie peate hoidma vasakule.

Teelõik, kuhu sattuda on väga lihtne

Otepääl käib ju iga õige eestlane vähemalt korra elus. Sest ilma selleta ei lubata Pariisigi (mäletate, see Nuustakul käimise asi). Siis hakkab meeldima, ostab omale suusad, maastikuratta või hoopis golfikoti, rendib majakese Pühajärve äärde või logib end hoopis Pühajärve spaasse sisse. Otepää on ikkagi aktiivse inimese kuurort.

Demograafilised liikumismudelid kinnitavad, et valdav osa inimesi saabub Otepääle Tartu suunalt. Just ideaalne suund, kust kõnealusele teelõigule sattuda.

Sõitke Tartust Otepää suunas 33 kilomeetrit aga SIIN võtke hoog maha, ning pöörake hoopis Lutike peale. Kaks kilomeetrit ilusat väikest teed puhastab meeled suure maantee muredest ja pingest ning Lutike külla jõudes olete vaimselt õiges häälestuses. Külas pöörake paremale ja lõbu võibki alata.

Oluline ohtusalane täpsustus

Ühes peab kokku leppima ja see kehtib suure tõenäosusega iga selles rubriigis kajastatava teelõigu kohta. Kui ilmastikuolud on halvad, nähtavus kehv ning tee libe, siis jääb pool elamust saamata. Me ei kavatse ühegi avaliku tee kohta anda soovitust, et “eriti kihvt on libedaga”. Ei ole. Libedaga on iga tee mõnevõrra ohtlik.

Foto: Ronald Liive

See, mis me nägime, ei olnud unenägu

Meil aga vedas. Läksime teele varahommikul ning saime näha karge sügishommiku kõige kaunemaid vaateid. Tõusev päike, härmas kõrrepõllud ning perfektne nähtavus.

Te ei usu, aga teeääres olid aurava hingeõhuga hobused ja ponid. Karjamaadel kepslesid lambad. Õnneks kinnitavad seda ka pildid millega ennetame süüdistusi hallutsinogeenide või unise peaga rooli istumise osas.

Selle teelõigu puhul on kõik väga lihtne. Lihtsalt sõitke. Lutike poolt tulles Vana-Otepääle ja siis kohe tagasi. Ja siis jälle Vana-Otepääle ning tagasi. Lõigul on palju pikki sirgeid, mis käivad üles-alla nagu eelmainitud ameerika mäed. Seda nii kruusalõigul kui asfaldil.

Selle tunde, mis tekib künkaharjalt “alla kukkumine” saab kätte täiesti legaalsetel kiirustel. Te ei pea seal riskima kellegi elu või ohutusega. Aga selleks, et ka teie aju saaks selles veenduda, ongi hea lõik korraks läbi sõita.

Sinna kahe künka vahele kadus just üks väga suur ja kõrge maastur.

Kindlasti püsige oma sõidureas, sest vastutulevad autod on valdavalt künkaharjade vahel peidus ja võivad nähtavale ilmuda väga ootamatult.

Mida teha, kui tasakaaluelundid tahavad puhata?

Otepääl ja selle ümbruses on muidugi tegemist palju. Konkreetselt selle lõigu peale jääb kaks kohta, mida tasuks külastada. Üks neist on Ponimaa, kus on hobused, alpakad, eeslid ja muidugi ponid. Saab ratsutada, paitada ja üldiselt väga nunnude asjadega tegeleda. Teine tuntud koht on Leigo turismitalu, laiemalt teada oma kontsertide poolest.

Lisage see teelõik oma järgmise suusapuhkuse või suvereisi to-do listi. Lastele lubage ameerika mägesid, kaaslasele ilusaid loodusvaateid ja ennast kujutage San Franciscosse. Pere parim puhkusereis.

See on rubriik, kus me tutvustame teile ägedaid teid ja paiku Eestis, kus meie arvates peaks iga autosõber ära käima. Mõned neist pakuvad uskumatut sõidurõõmu, mõned aga hingematvaid vaateid. Mõned on eriti sirged, mõned eriti kurvilised. Mõned on sellised, kuhu pole siiamaani tohtinud üldse minna.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.