Elektriautod

USA startup Fisker: Meie elektrimaastur laeb 30 minutiga üle 300 kilomeetri

Foto: Facebook/Fisker.

Rubriiki toetab

USA elektriautode startup Fisker teatas, et sõlmis koostöölepingu Electrify Americaga, mis tähendab, et alates 2020. aastast saavad Fisker Ocean linnamaasturi omanikud ligipääsu “riigi suurimale avatud kiirlaadijate võrgustikule”.

Electrify America 350 kW kiirlaadijad ühilduvad Fiskeri teatel enamike levinud elektriautodega ja pakuvad kuni 320 kilomeetrit sõiduulatust kõigest 30 minutiga. Hetkel on laadimisvõrgustik veel ehitusfaasis, kuid peaks plaanide 2021. aasta detsembriks 45 osariigis töövalmis olema.

Vaid paari nädala pärast, 4. jaanuaril, avalikustatakse tulevane Tesla Model Y rivaal Las Vegases CES näitusel. Ocean linnamaasturit pakutakse klientidele peamiselt läbi liisinguprogrammi, kus viieastmelise varustustaseme madalaimad hind algab 341 euro juurest kuus. Seda peale esialgse 2700 euro suuruse sissemakse tegemist.ä

Idufirma teatel müüakse mitmete ülemaailmsete klientide nõudmisel otsekohe “väga piiratud” kogus Oceani linnamaastureid, ent peamine rõhk on siiski liisinguteenusel.

Taaskasutatud rehvid ja päikesepaneel katusel

Californias põhineva ettevõtte esimene seeriamudel peaks olema firma enda andmetel “maailma kõige jätkusuutlikum sõiduk” – tootmises on kasutatud taaskasutatud, vegan ja looduslikke materjale ja tooteid.

Valikvarustusena pakutakse klientidele ka täissuuruses päikesepaneel-katust, mis peaks aasta lõikes kuni 1600 tasuta heitevaba kilomeetrit pakkuma. Salongi materjalide seast leiab omakorda taaskasutatud kalavõrke, t-särke, pudeleid ja rehve, et sõiduki süsiniku jalajälge madalamana hoida.

Fiskeri teatel on Oceani linnamaastur ka “kõrgeima viie-tähelise ohutusreitinguga”, kuigi praeguseks pole veel selge, kas sõidukit on USA ametliku avariitesti läbinud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.