Linnamaasturid

Viis elektrilist linnamaasturit, millel tuleval aastal silm peal hoida

Elektriautod on tulemas ja linnamaasturite populaarsus on tõusmas. Seega peaks tuleviku müügihitid olema elektrilised linnamaasturid. Tuleval aastal tuleb neid välja mitu, meie valisime välja viis, mida võib Eestis saata ka reaalne müügiedu.

Škoda Vision E

Populaarse Eesti auto sünonüüm on Škoda. Või Toyota, olenevalt kuust. Aga kindel on see, et pea iga uus Škoda mudel leiab ka trobikonna kliente meie kodumaalt. Seepärast on Tšehhi autotootja esimene elektriline pereauto ka potentsiaalne elektriautode müügihitt. Varasemalt oleme näinud Vision E kontseptautot, mis viitab ka potentsiaalsele elektrilisele linnamaasturi välimusele.

Kuigi Škoda elektrimaastur tõenäoliselt tootmisse järgmisel aastal ei jõua, oleme üsna kindlad, et produktsiooni jõudev mudel avaldatakse siiski järgneva 12 kuu sees. Siis saab ka täpsemaid detaile auto tehnilisest poolest, kuid juba sihib Škoda 450 km ületavat sõiduulatust.

Tesla Model Y

Kui räägime elektriautodest ei saa üle ega ümber Teslast. Väga palju kõmu ja vastuolulisi arvamusi tekitanud Cybertruck tundub siiani nagu aprillinaljana, kuid õnneks on autotootjal plaanis ka natukene maisema välimusega sõiukeid. Näiteks tõenäoliselt tuleval aastal avaldatav Model Y kompaktne linnamaastur.

Tesla Model Y-st ei tea hetkel palju. Tesla on aga kinnitanud, et võimsaim variant kiirendab nullist sajani 3,5 sekundiga ja sõiduulatus on olenevalt mudelist 370 kuni 480 km. Baashind algab 39 000 USA dollarist (umbes 34 825 EUR).

Kia e-Soul

Ühe katuse all toimivad Lõuna-Korea autotootjad Kia ja Hyundai on viimaste aastate jooksul vägagi edukalt arenenud mitmes erinevas autoklassis. Juba ammu ei pea kunagine odava automargi maine nende ettevõtete kohta paika. Äsja uuendatud Kia e-Soul on nende poolt pakutav elektriline linnamaastur.

Omanäolise välimusega Kia Soul pole Euroopas enam tavalise sisepõlemismootoriga saadavalgi. Seega on elektriline e-Soul ainus variant, kui antud sõidu sulle huvi pakub. Kuigi Eesti Kia lehel pole e-Souli kuskil märgata, on see näiteks Rootsis ja Saksamaal kenasti valikus. Jääme lootma, et ka Eesti Kiade valik laieneb e-Souli võrra.

Peugeot e-2008

Peugeot uusim linnamaastur on kompaktne 2008. Kuna tegemist on 208 luukpära baasil ehitatud sõidukiga on ka linnamaasturil saadaval elektriline variant sarnaset e-208-ga. Välimuselt pole e-2008 palju erinev, kui tavaline sisepõlemismootoriga variant, mis võibki hea olla.

Stiilsel prantsuse elektri linnamaasturil lubab Peugeot sõiduulatuseks kuni 310 km. Kuigi e-2008 hindu pole Eesti Peugeot lehel üleval, võib seda oletada e-208 baasil, mis algab 28 900 eurost. Linnamaasturi puhul võib lisada hinnale umbes 2000 kun 2500 eurot. Tarmo Tähepõllu sõidumuljeid Peugeot 2008-st kuulete meie Autotunni saatest.

Audi Q4 e-tron

Mahutades ühe traditsioonilisema preemium automargi ka oma loetelusse sai valituks just Audi Q4 e-tron. Suurema, juba müügis oleva, e-tron elektrilise linnamaasturi platformi baasil ehitatud väiksem vend saab vähem võimsust, tõenäoliselt pisut alla 300 hj.

Rohkem tehnilisi detaile pole Q4 e-tronist kahjuks teada, kuid need selguvad kindlasti tuleval aastal, kui Audi tutvustab tootmisse jõudvat varianti. Et saada umbes aimu, kas Audi väiksem e-tron elektriline linnamaastur sinule sobiks, võid lugeda Peeter Koppeli arvustust Audi e-tronist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.