Millised autod on saabuva Ford Focus ST rivaalid ja mida me neist arvame?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Uus Ford Focus ST

Äsja avaldatud neljanda põlvkonna Ford Focus ST peab rinda pistma tõsiselt heade luukpäradega.

Viimastel aastatel on konkurente juurde tulnud ja ka vanemad tegijad on jõudsalt kanda kinnitanud, seega Suurbritanniast pärit Focus loorberitele puhkama jääda ei saa.

Siinkohal toome välja hetkel müügis olevad rivaalid Fordi uuele sportlikule luukpärale. Ainus kriteerium on muidugi see, et tegemist oleks esiveolise masinaga.

Volkswagen Golf GTI

Sportliku luukpära klassi esivanem on juba seitsmenda põlvkonnani jõudnud. Kuigi 220-hobujõuline Golf GTI on võrreldes paljute konkurentidega pisut pehmem ja tagasihoidlikum, on see siiani peaaegu, et parim kooslus igapäeva mugavusest ja sõitma kutsuvast atleetlikusest.

Eriversioonid Clubsport ja Clubsport S näol tõid Golf GTI ehedale ringrajaautole mitu sammu lähemale, pakkudes lausa 290 hj. Viimaseks hurraaks väljastati ka sama võimas TCR-nimeline variant.

Volkswagen kavatseb Focusele konkurentsi pakkuda ka tänavu avaldatava kaheksanda Golfi generatsiooniga.

Renault Megane RS

Renault Sport poolt tuunitud luukpärad on alati kiidetud sõiduriistad. Neljanda põlvkona Megane RS on ainuke omas klassis, mis pakub ka tagarataste keeramist, muutes auto eriti ergsaks ja agiilseks.

Megane RS’iga käis meil sõitmas Kaur mööda kohalikke Eesti teid ja Tarmo mööda Poznani ringrada Poolas. Mõlema kiitva arvustuse puhul tõime välja, et just pööravad tagarattad vajasid pisut harjumist, kuna tekitas tunde, et taguots hakkaks justkui libisema.

Megane RS on saadaval tavalise 280-hobujõulise variandina ja kangema Trophy mudelina, pakkudes 300 hj.

Peugeot 308 GTi

Peugeot naases oma GTi embleemiga mõned aastad tagasi nii 208 kui ka 308 luukpäradega. Mõlemad on saanud vägagi sooja vastuvõtu.

Kui Tarmo 308’ga sõitmas käis sai olulisim – sõiduomadused – tugevalt kiita, kuid jäigast plastmassist kriiskav interjöör jäi siiski hinge kriipima.

Peugeot 308 GTi on 1,6-liitrise mootoriga, väikseima mahuga jõuallikas omas klassis, mis toodab 272 hj. Küllaltki piisav igapäeva sekeldusteks ja käänuliste teede nautimiseks.

Honda Civic Type R

Kuigi viimased kaks Civic Type R põlvkonda on pidanud hakkama saama ilma vapustava VTEC vabalthingava mootoriga, on jaapanlaste sportlik luukpära olnud kenasti oma klassi ülemises otsas.

Viimane Type R on hetkel üks oma klassi parimatest, eriti siis, kui asi puudutab ringrajal sõitmist. Pidamist ja tasakaalu on autol rohkelt, seega poest koju sõites võib vabalt ka oma kohaliku ringraja juurest läbi põigata.

Ka Autogeeniuse rajatestil leidsid Paula ja Robin, et ringrajal sobib Civic hästi. Käitudes kindlalt ja üsnagi etteaimatavalt, on see hea sõiduriist rajal sõidu õppimiseks.

Esiveoliste luukpärade klassis on Type R võimsaim oma 2-liitrise turbomootori ja 320-hobujõuga.

Hyundai i30 N

Hyundai i30 N on Lõuna-Korea autotootja esimene pesuehtne sportlik luukpära. Kui Hyundai palkas endise BMW M-divisjoni juhi Albert Biermanni enda sportautode N-osakonda oli selge, et asi võetakse tõsiselt käsile.

Hyundai i30 N on saanud positiivset vastukaja nii Saksamaal, Suurbritannias kui ka Austraalias. Esimese ürituse kohta on tegemist ühe väga tõsise masinaga. Kui Top Gear leiab, et see on parem, kui BMW M140i, siis on raske vastu vaielda.

Autogeeniuse testis sai Hyundai i30 N samuti rohkelt kiita. Interjöör oli küll pisut tavaline, kuid kõik, mis tähtis (istmed, rool ja käigukang) olid N-mudeli puhul täitsa uued. Kuigi jäik vedrustus oli N-sõidurežiimis üsna ebamugav, sai alati vedrustuse pehmemaks timmida ja sõitu täielikult nautida.

Tähtis on märkida, et i30 N puhul on ennekõike soovitatav Performance variant, mis lisab 2-liitrisele turbomootorile 25 hj (kokku 275 hj) ja esirataste vahele piiratud libisemisega differentsiaali.

Seat Leon CUPRA

Hispaaniast pärit Seat Leon CUPRA on pigem haaranud tähelepanu, kui üsna taskukohase, kuid väga kiire, 300-hobujõulise nelikveolise universaalina. Seetõttu võibki praeguseks juba ununeda, et siiski on pakkumisel ka esiveoline 280-hobujõuline luukpära.

Seat Leon CUPRA kolmas põlvkond sai ilmudes palju kiitust, olles pisut võimsam ja sportlikum, kui lähedane sugulane Golf GTI. Algselt ilmudes 2-liitrise mootori ja 265 hobujõuga on nüüdseks võimsus tõusnud 280 hj juurde.

Sarnaselt Golfiga on tänavu oodata uut Seat Leoni põlvkonda, kui mitte müügile jõudmist, siis vähemasti avaldamist. Põnevust lisab ka fakt, et CUPRA on nüüdseks iseseisev bränd, mis võib potentsiaalselt meile tuua eriti sportliku ja karmi versiooni Leonist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.